Chiltern League 2019-20 - Runners Retreat Awards (best 4)
Senior Men Ox MK Lut Bed MK2 Total
1 1657 George Wheeler MK Distance Project 3 7 1 5 3 12 MS
2 131 Richard Slade Chiltern Harriers 8 9 2 3 2 15 MS
3 369 Sam Winters Marshall Milton Keynes AC 6 17 3 16 5 30 MS
4 2306 Sebastien Cerillo Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 15 19 6 10 18 49 MS
5 825 Andrew Headley Bedford and County AC  16 22 9 39 6 53 MS
6 1591 Luke Delderfield Tring Running Club 11 18 13 25 13 55 MS
7 910 Kieran Gilfedder Wycombe Phoenix 31 37 5 11 10 57 MS
8 443 Genci Pepaj Redway Runners 14 20 17 20 12 63 MS
9 1393 Rob Elmore Leighton Buzzard AC 20 27 12 17 76 MS
10 909 David Clark Wycombe Phoenix 13 28 10 31 82 MS
11 122 Aran Davidson Chiltern Harriers 27 34 16 27 14 84 MS
12 574 Thomas Halling St Albans Striders 17 33 18 16 84 MS
13 816 Joe Strange Bedford and County AC  25 29 32 18 21 93 MS
14 2019 Duncan Lawrence Headington Road Runners 29 32 34 23 15 99 MS
15 334 Steve Tuttle Marshall Milton Keynes AC 10 35 28 29 102 MS
16 2308 Simon Millett Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 50 27 21 7 105 MS
17 1062 Rhys Rowlands Dacorum & Tring AC 30 42 22 15 109 MS
18 824 William Mullins Bedford and County AC  32 45 7 26 110 MS
19 925 Robert Wright Wycombe Phoenix 44 26 34 17 121 MS
20 923 Liam Busby Wycombe Phoenix 36 48 24 44 152 MS
Junior Men Ox MK Lut Bed MK2 0
1 833 Harry Brodie Bedford and County AC  1 1 2 1 5 M20
2 815 James Minter Bedford and County AC  2 3 2 1 8 M20
3 329 Matthew Dicks Marshall Milton Keynes AC 5 5 4 3 3 15 M20
4 2378 Jed Noblett Luton AC 4 6 5 6 2 17 M20
5 335 Ewan Forsythe Marshall Milton Keynes AC 7 4 9 5 25 M20
6 338 Robert Hickman Marshall Milton Keynes AC 9 9 8 8 4 29 M20
7 1683 Mintu Sidhu MK Distance Project 11 8 12 10 41 M20
Senior Women Ox MK Lut Bed MK2 0
1 938 Melanie Wilkins Wycombe Phoenix 1 2 1 1 1 4 FS
2 326 Elle Roche Marshall Milton Keynes AC 6 7 2 2 3 13 FS
3 903 Alexandra Cook Wycombe Phoenix 3 6 4 8 2 15 FS
4 2290 Charlotte Firth Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 5 6 4 4 19 FS
5 327 Alice Ritchie Marshall Milton Keynes AC 15 11 5 6 6 28 FS
6 1112 Sophie Delderfield Vale of Aylesbury AC 13 9 9 8 39 FS
7 200 Ellie Bates Chiltern Harriers 27 22 13 10 7 52 FS
8 187 Bex Nkoane Chiltern Harriers 18 16 11 11 56 FS
9 2581 Faye Sharpley Thame Runners 14 17 23 16 70 FS
10 1340 Claire Bentley Watford Harriers 20 24 15 13 72 FS
11 2439 Helen Mulhall Bearbrook Running Club 23 26 11 21 81 FS
12 1525 Michelle Maddick Queens Park Harriers 29 32 20 18 14 81 FS
13 195 Hannah Wardley Chiltern Harriers 31 28 12 19 90 FS
14 1549 Karima Harris Queens Park Harriers 33 22 22 27 104 FS
15 2386 Claire McMahon-Adie Luton AC 24 29 21 31 105 FS
Junior Women Ox MK Lut Bed MK2 0
1 781 Lucy-Mae Shepherd Bedford and County AC  3 3 1 2 2 8 F20
2 2285 Morgan Hanson Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 5 2 2 7 5 14 F20
3 3067 Abbie Jones Maidenhead AC 18 15 5 5 1 26 F20
4 1937 Emily Spencer-Jones Bracknell AC 14 11 4 9 7 31 F20
5 1831 Ceri Davies Silson AC 9 9 10 6 34 F20
6 70 Soraya Lockwood Chiltern Harriers 16 12 6 11 10 39 F20
7 1960 Marie Halliday Bracknell AC 13 8 12 8 41 F20
8 2182 Lizzie Raymont Stevenage & North Herts 17 14 9 14 9 46 F20
9 1358 Dana Carter Leighton Buzzard AC 20 16 10 12 58 F20