Chiltern League 2021/22 - Mob Match 3 - Luton (Stopsley Common) - 4 December 2021
Race Mob No. Senior Men Time Div Club Cat Pos M/F
MS 1 621 Harry Brodie 32:51 D1 Bedford and County AC  M20 1 M
MS 2 1 Richard Slade 33:09 D1 Chiltern Harriers MS 1 M
MS 3 631 Benjamin Davies 33:43 D1 Bedford and County AC  MS 2 M
MS 4 874 Samuel Burnell 34:05 D1 Dacorum & Tring AC M20 2 M
MS 5 1268 Liam Stone 34:08 D1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M20 3 M
MS 6 1271 Hugo Donovan 34:14 D1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC MS 3 M
MS 7 4 Will Perkin 34:17 D1 Chiltern Harriers MS 4 M
MS 8 761 Kieran Lindars 34:27 D1 Vale of Aylesbury AC MS 5 M
MS 9 593 Sam Winters 34:37 D1 Bedford and County AC  MS 6 M
MS 10 738 Harry Anderson-Chapman 34:40 D1 Wycombe Phoenix MS 7 M
MS 11 2 Aran Davidson 34:44 D1 Chiltern Harriers MS 8 M
MS 12 1264 Thomas Chandler 34:46 D1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M20 4 M
MS 13 2173 Jed Noblett 34:56 D2 Luton AC M20 5 M
MS 14 1269 Sebastian Cirillo 35:03 D1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC MS 9 M
MS 15 715 Robert Wright 35:14 D1 Wycombe Phoenix MS 10 M
MS 16 595 Alfie Yabsley 35:24 D1 Bedford and County AC  MS 11 M
MS 17 451 Thomas Halling 35:25 D1 St Albans Striders MS 12 M
MS 18 172 Louis Peterson 35:33 D1 Chiltern Harriers M20 6 M
MS 19 1342 Mark Innoccenti 35:42 D1 Tring Running Club MS 13 M
MS 20 634 Joe Strange 35:47 D1 Bedford and County AC  MS 14 M
MS 21 2365 Tim Harris 35:49 D2 Ampthill & Flitwick Flyers M40 1 M
MS 22 1828 Max Stevens 35:49 D2 Bracknell AC M20 7 M
MS 23 316 Matthew Dicks 35:49 D1 Marshall Milton Keynes AC M20 8 M
MS 24 1796 Ben Fowler 35:53 D2 Bracknell AC MS 15 M
MS 25 1276 Mark Vardy 36:02 D1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC MS 16 M
MS 26 330 Steve Tuttle 36:05 D1 Marshall Milton Keynes AC MS 17 M
MS 27 313 Graham Jones 36:12 D1 Marshall Milton Keynes AC MS 18 M
MS 28 2030 Matteo Gala 36:13 D2 Buckingham & Stowe MS 19 M
MS 29 2921 Ian Halpin 36:14 D2 Ampthill & Flitwick Flyers MS 20 M
MS 30 2974 Billy Mead 36:15 D1 Leighton Buzzard AC MS 21 M
MS 31 625 Charlie Palmer 36:17 D1 Bedford and County AC  M40 2 M
MS 32 320 Ewan Forsythe 36:18 D1 Marshall Milton Keynes AC MS 22 M
MS 33 344 Zak Freeland 36:23 D1 Marshall Milton Keynes AC M20 9 M
MS 34 13 James Palmer 36:31 D1 Chiltern Harriers M20 10 M
MS 35 1529 Mintu Sidhu 36:32 D1 MK Distance Project M20 11 M
MS 36 2940 Simon Coombes 36:40 G Leighton Buzzard AC M40 3 M
MS 37 1698 Matthew Howes 36:47 D2 Northampton AC MS 23 M
MS 38 19 James Repper 36:49 D1 Chiltern Harriers M40 4 M
MS 39 2351 Stephen Green 36:51 D2 Ampthill & Flitwick Flyers M40 5 M
MS 40 460 Adam Yorwerth 36:54 D1 St Albans Striders MS 24 M
MS 41 2248 William Bray 36:55 D2 Thame Runners MS 25 M
MS 42 888 Rhys Rowlands 36:58 D1 Dacorum & Tring AC MS 26 M
MS 43 2733 Mohammad Elbayan 37:01 D2 Dunstable Lions RC MS 27 M
MS 44 713 Liam Busby 37:03 D1 Wycombe Phoenix MS 28 M
MS 45 471 Jonathan Scott 37:04 D1 St Albans Striders M40 6 M
MS 46 480 Tony Brady-Locke 37:05 D1 St Albans Striders MS 29 M
MS 47 704 Dean Childs 37:09 D1 Wycombe Phoenix MS 30 M
MS 48 467 Phillip Evans 37:14 D1 St Albans Striders MS 31 M
MS 49 1285 Ben Rowe 37:19 D1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M20 12 M
MS 50 989 Genci Pepaj 37:21 D1 Redway Runners M40 7 M
MS 51 882 Douglas Coleman 37:28 D1 Dacorum & Tring AC MS 32 M
MS 52 2804 Matthew Richards 37:30 G Swansea Harriers MS 33 M
MS 53 2172 Liam McNabola 37:34 D2 Luton AC MS 34 M
MS 54 630 Harry West 37:37 D1 Bedford and County AC  M20 13 M
MS 55 1345 Matthew Wade 37:40 D1 Tring Running Club MS 35 M
MS 56 23 Tom Dixon 37:40 D1 Chiltern Harriers M40 8 M
MS 57 706 Kieran Gilfedder 37:54 D1 Wycombe Phoenix MS 36 M
MS 58 2158 Serge Albohayre 37:59 D2 Queens Park Harriers MS 37 M
MS 59 702 Sean Wilson 38:00 D1 Wycombe Phoenix MS 38 M
MS 60 1215 Stephen Blakey 38:15 D1 Watford Harriers MS 39 M
MS 61 635 Glen Mulkerrins 38:20 D1 Bedford and County AC  MS 40 M
MS 62 2735 Robert Barnes 38:23 G Dunstable Lions RC MS 41 M
MS 63 1223 Liam Hinshelwood 38:24 D1 Watford Harriers M40 9 M
MS 64 2961 Ian Grimshaw 38:25 D1 Leighton Buzzard AC M40 10 M
MS 65 1265 Finlay Kirk 38:26 D1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M20 14 M
MS 66 345 Alex Brent 38:28 D1 Marshall Milton Keynes AC M20 15 M
MS 67 753 James Davis 38:28 D1 Vale of Aylesbury AC MS 42 M
MS 68 1505 Kyle Hurst 38:30 D1 Bearbrook Running Club MS 43 M
MS 69 1150 Sam Dear 38:35 D1 Leighton Buzzard AC MS 44 M
MS 70 1415 Neil Pinnell 38:43 D1 Headington Road Runners M40 11 M
MS 71 1874 Matthew Ashby 38:46 D2 Gade Valley Harriers MS 45 M
MS 72 385 Euan Turner 38:47 D1 St Albans Striders M20 16 M
MS 73 2352 Jamie Keane 38:49 D2 Ampthill & Flitwick Flyers MS 46 M
MS 74 1266 Raphael Rivero-Stevenet 38:51 D1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M20 17 M
MS 75 594 Alan Turnbull 38:57 D1 Bedford and County AC  M50 1 M
MS 76 732 Matthew Brown 38:59 D1 Wycombe Phoenix M40 12 M
MS 77 6 Adam Shute 39:01 D1 Chiltern Harriers MS 47 M
MS 78 1875 Matt Watt 39:03 D2 Gade Valley Harriers M40 13 M
MS 79 2461 Paul Williamson 39:04 D2 Leighton Buzzard Triathlon Club M50 2 M
MS 80 2221 Charlie Pughe 39:11 D2 Thame Runners MS 48 M
MS 81 2368 Chris Littlejohn 39:20 D2 Ampthill & Flitwick Flyers M40 14 M
MS 82 1407 Fergus Campbell 39:23 D1 Headington Road Runners M50 3 M
MS 83 1418 Francesco Pelizza 39:27 D1 Headington Road Runners MS 49 M
MS 84 1230 Tim Maynard 39:37 D1 Watford Harriers M40 15 M
MS 85 1993 Stephen Turnock 39:39 D2 Buckingham & Stowe M40 16 M
MS 86 326 Matt Clarke 39:40 D1 Marshall Milton Keynes AC M40 17 M
MS 87 2166 Sam Sutherland 39:40 D2 Queens Park Harriers MS 50 M
MS 88 959 Ben Beecroft 39:43 D1 Dacorum & Tring AC M40 18 M
MS 89 1996 Jimmy James 39:47 D2 Buckingham & Stowe M40 19 M
MS 90 334 Mike Smith 39:48 D1 Marshall Milton Keynes AC M40 20 M
MS 91 1877 Michael Linden 39:53 D2 Gade Valley Harriers M40 21 M
MS 92 2097 Drew Hogger 39:56 D2 Oxford City AC M20 18 M
MS 93 21 Neil Turner 39:58 D1 Chiltern Harriers M40 22 M
MS 94 705 Joe Branch 40:00 D1 Wycombe Phoenix MS 51 M
MS 95 794 Rob Taylor 40:01 D1 Vale of Aylesbury AC M40 23 M
MS 96 975 Matt Clements 40:03 D1 Redway Runners MS 52 M
MS 97 1231 Stuart Ingham 40:05 D1 Watford Harriers M40 24 M
MS 98 2924 Tom Cawdell 40:12 D2 Ampthill & Flitwick Flyers MS 53 M
MS 99 638 James Vinnicombe 40:12 D1 Bedford and County AC  M20 19 M
MS 100 1277 Alexander Webb 40:13 D1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC MS 54 M
MS 101 1662 Trystan Barnett 40:16 D2 Northampton AC M20 20 M
MS 102 495 Matthew Holman 40:17 D1 St Albans Striders MS 55 M
MS 103 1677 Adil Zbirou Khalouq 40:19 D2 Northampton AC M40 25 M
MS 104 500 Jon Hall 40:22 D1 St Albans Striders MS 56 M
MS 105 737 Grant Bateman 40:26 D1 Wycombe Phoenix MS 57 M
MS 106 1151 James Bell 40:28 D1 Leighton Buzzard AC M50 4 M
MS 107 452 Andrew Shaw 40:29 D1 St Albans Striders MS 58 M
MS 108 718 Tim Hogbin 40:29 D1 Wycombe Phoenix M40 26 M
MS 109 1155 Will Eastman 40:30 D1 Leighton Buzzard AC MS 59 M
MS 110 626 Peter Deardon 40:32 D1 Bedford and County AC  M50 5 M
MS 111 714 Frank Fulcher 40:35 D1 Wycombe Phoenix M50 6 M
MS 112 1222 Philip Riddleston 40:36 D1 Watford Harriers MS 60 M
MS 113 1797 Bruce Poll 40:38 D2 Bracknell AC M50 7 M
MS 114 640 Stuart Still 40:40 D1 Bedford and County AC  M50 8 M
MS 115 2852 Eliot Winter 40:42 D1 MK Distance Project MS 61 M
MS 116 1402 Richard Skilbeck 40:42 D1 Headington Road Runners M40 27 M
MS 117 1110 Chris George 40:47 D1 Leighton Buzzard AC M40 28 M
MS 118 2538 Ian Payne 40:48 D2 Biggleswade AC M40 29 M
MS 119 885 Mike Carpenter 40:50 D1 Dacorum & Tring AC MS 62 M
MS 120 2772 Richard Cressey 40:54 D2 Northants Tri Club M40 30 M
MS 121 758 Roger Seed 40:54 D1 Vale of Aylesbury AC M50 9 M
MS 122 1162 Tom Kimber 40:57 D1 Leighton Buzzard AC M40 31 M
MS 123 915 Chris Marriott 40:58 D1 Dacorum & Tring AC MS 63 M
MS 124 995 William Shippin 41:00 D1 Redway Runners MS 64 M
MS 125 892 David Olima 41:01 D1 Dacorum & Tring AC M40 32 M
MS 126 1878 Nick Crowther 41:02 D2 Gade Valley Harriers M40 33 M
MS 127 2364 Ashley Larman 41:02 D2 Ampthill & Flitwick Flyers M40 34 M
MS 128 917 Thomas Mack 41:04 D1 Dacorum & Tring AC MS 65 M
MS 129 624 Andy Blair 41:05 D1 Bedford and County AC  M50 10 M
MS 130 2504 Chris Ling 41:07 D2 Olney Runners MS 66 M
MS 131 1704 Jim Darcy 41:08 D2 Silson AC M50 11 M
MS 132 891 Benjamin Kenny 41:09 D1 Dacorum & Tring AC MS 67 M
MS 133 1388 Roger Clarke 41:10 D1 Tring Running Club MS 68 M
MS 134 752 Robin Barrett 41:11 D1 Vale of Aylesbury AC MS 69 M
MS 135 1152 Matthew Brooks 41:12 D1 Leighton Buzzard AC M50 12 M
MS 136 342 Nigel Smith 41:13 D1 Marshall Milton Keynes AC M40 35 M
MS 137 721 Clark Schofield 41:15 D1 Wycombe Phoenix M40 36 M
MS 138 1994 Simon Hull 41:17 D2 Buckingham & Stowe M50 13 M
MS 139 1357 Mark Head 41:18 D1 Tring Running Club M40 37 M
MS 140 1686 Behrooz Moniri 41:19 D2 Northampton AC MS 70 M
MS 141 1696 Gary Burton 41:24 D2 Northampton AC M40 38 M
MS 142 2162 Maciej Kolterniak 41:25 D2 Queens Park Harriers M40 39 M
MS 143 178 Michael Turney 41:26 D1 Chiltern Harriers M50 14 M
MS 144 2357 James Hurford 41:28 D2 Ampthill & Flitwick Flyers MS 71 M
MS 145 2164 Mark Greig 41:31 D2 Queens Park Harriers MS 72 M
MS 146 1146 Bob Dickinson 41:34 D1 Leighton Buzzard AC MS 73 M
MS 147 464 Steve Bowran 41:35 D1 St Albans Striders M50 15 M
MS 148 2477 Christopher Beckett 41:36 D2 Leighton Buzzard Triathlon Club MS 74 M
MS 149 1870 Gareth Tucker 41:37 D2 Gade Valley Harriers M40 40 M
MS 150 1476 Dermot Martin 41:39 D1 Bearbrook Running Club M40 41 M
MS 151 2225 Andrew Gray 41:39 D2 Thame Runners M50 16 M
MS 152 325 Mark Dowson 41:41 D1 Marshall Milton Keynes AC M40 42 M
MS 153 1937 Adam Searle 41:44 D2 Stevenage & North Herts MS 75 M
MS 154 897 Simon Townsend 42:02 D1 Dacorum & Tring AC M50 17 M
MS 155 456 Nigel Aston 42:07 D1 St Albans Striders M50 18 M
MS 156 2980 Michael Furness 42:08 D1 Leighton Buzzard AC M50 19 M
MS 157 1684 Edward Wise 42:11 D2 Northampton AC MS 76 M
MS 158 1995 David Lee 42:11 D2 Buckingham & Stowe MS 77 M
MS 159 1643 Arthur New 42:13 G Northampton AC MS 78 M
MS 160 1166 Greg Pearce 42:14 D1 Leighton Buzzard AC MS 79 M
MS 161 1706 Jake Storer 42:16 D2 Silson AC M17 M
MS 162 1168 Warren Rose 42:21 D1 Leighton Buzzard AC M50 20 M
MS 163 977 Simon Read 42:24 D1 Redway Runners M40 43 M
MS 164 347 Stephen Ratcliffe 42:25 D1 Marshall Milton Keynes AC MS 80 M
MS 165 475 Paul Greaves 42:27 D1 St Albans Striders M50 21 M
MS 166 1489 Rob Palmer 42:28 D1 Bearbrook Running Club M40 44 M
MS 167 2091 Michael Garry 42:31 D2 Oxford City AC M40 45 M
MS 168 1156 Cameron Geekie 42:32 D1 Leighton Buzzard AC MS 81 M
MS 169 2387 Steve Robberts 42:34 D2 Handy Cross RC M50 22 M
MS 170 751 Mark Baines 42:36 D1 Vale of Aylesbury AC MS 82 M
MS 171 759 Andrew Rolt 42:38 D1 Vale of Aylesbury AC M50 23 M
MS 172 2542 Jon Kemp 42:40 D2 Wellingborough & District AC M50 24 M
MS 173 2222 Oliver Newell 42:41 D2 Thame Runners MS 83 M
MS 174 2939 Paul Andrew 42:44 D1 Leighton Buzzard AC MS 84 M
MS 175 1687 James Adams 42:46 D2 Northampton AC M40 46 M
MS 176 733 Simon Hart 42:46 D1 Wycombe Phoenix M40 47 M
MS 177 167 Chris Lower 42:49 D1 Chiltern Harriers MS 85 M
MS 178 1862 Andrew Wells 42:51 D2 Gade Valley Harriers M40 48 M
MS 179 1406 Simon Dales 42:52 D1 Headington Road Runners M60 1 M
MS 180 1727 Toby Heley 42:54 D2 Silson AC M50 25 M
MS 181 990 Chris Lindesay 42:56 D1 Redway Runners M40 49 M
MS 182 760 Tim Jones 43:01 D1 Vale of Aylesbury AC M60 2 M
MS 183 1551 Stuart Sinclair 43:02 D1 MK Distance Project M50 26 M
MS 184 1506 Matthew Ball 43:02 D1 Bearbrook Running Club MS 86 M
MS 185 482 Michael Ah-Chung 43:03 D1 St Albans Striders MS 87 M
MS 186 1879 Phil Heaton 43:10 D2 Gade Valley Harriers MS 88 M
MS 187 755 Andrew Byerley 43:13 D1 Vale of Aylesbury AC M50 27 M
MS 188 2050 Nic Stewart 43:15 D2 Buckingham & Stowe MS 89 M
MS 189 1358 Daniel Newman 43:17 D1 Tring Running Club M40 50 M
MS 190 497 Derek Fowler 43:18 D1 St Albans Striders M40 51 M
MS 191 1165 Charlie Mead 43:20 D1 Leighton Buzzard AC MS 90 M
MS 192 2825 Kallum Wright 43:21 G Unattached MS 91 M
MS 193 1872 James Birnie 43:28 D2 Gade Valley Harriers M40 52 M
MS 194 804 Paul Gregory 43:30 D1 Vale of Aylesbury AC M60 3 M
MS 195 1991 Robby Taylor 43:32 D2 Buckingham & Stowe MS 92 M
MS 196 8 Richard Moss 43:34 D1 Chiltern Harriers M40 53 M
MS 197 2495 Stephen Dicks 43:37 D2 Olney Runners M40 54 M
MS 198 1705 Simon Storer 43:40 D2 Silson AC M50 28 M
MS 199 2927 Callum Harrison 43:48 D2 Ampthill & Flitwick Flyers MS 93 M
MS 200 1661 Joe Baker 43:49 D2 Northampton AC M20 21 M
MS 201 986 Richard Doherty 43:55 D1 Redway Runners M40 55 M
MS 202 1232 Sai Nimalanathan 43:57 D1 Watford Harriers MS 94 M
MS 203 1885 Stephen Newing 43:59 D2 Gade Valley Harriers M40 56 M
MS 204 2013 Terry Cronin 44:13 D2 Buckingham & Stowe MS 95 M
MS 205 1404 Rupert Cousens 44:16 D1 Headington Road Runners M40 57 M
MS 206 2163 John Brosnan 44:17 D2 Queens Park Harriers M40 58 M
MS 207 1385 Hugh Beedell 44:20 D1 Tring Running Club MS 96 M
MS 208 461 Jonathan Bird 44:21 D1 St Albans Striders M50 29 M
MS 209 2760 Lee Murphy 44:23 D2 Dunstable Lions RC MS 97 M
MS 210 2761 Adrian Jelley 44:26 D2 Northants Tri Club M50 30 M
MS 211 490 Jonathan Earp 44:28 D1 St Albans Striders MS 98 M
MS 212 2354 Henry Lynn 44:28 D2 Ampthill & Flitwick Flyers M50 31 M
MS 213 2513 Lewis Selby 44:29 D2 Olney Runners M40 59 M
MS 214 1360 Christian Olley 44:31 D1 Tring Running Club M40 60 M
MS 215 1869 Edward Price 44:31 D2 Gade Valley Harriers M40 61 M
MS 216 1405 Alan Darbyshire 44:38 D1 Headington Road Runners M50 32 M
MS 217 2036 Jeff Woods 44:42 D2 Buckingham & Stowe M50 33 M
MS 218 1163 James Lowe 44:44 D1 Leighton Buzzard AC M40 62 M
MS 219 2736 Mark Castleman 44:47 D2 Dunstable Lions RC M40 63 M
MS 220 1490 Tim Brown 44:48 D1 Bearbrook Running Club M40 64 M
MS 221 884 Vadim Sumenkov 44:49 D1 Dacorum & Tring AC MS 99 M
MS 222 1401 John Griffiths 44:52 D1 Headington Road Runners M60 4 M
MS 223 998 Dan Hippey 44:55 D1 Redway Runners M40 65 M
MS 224 980 Martyn Douglas 44:58 D1 Redway Runners MS 100 M
MS 225 1423 Christopher Woodruff 45:02 D1 Headington Road Runners M60 5 M
MS 226 1820 John Daniel 45:08 D2 Bracknell AC M50 34 M
MS 227 1370 Mark Tikaram 45:09 D1 Tring Running Club M50 35 M
MS 228 2283 Ed Monniot 45:11 D2 Hazlemere Runners M40 66 M
MS 229 494 Robin Newby 45:13 D1 St Albans Striders M50 36 M
MS 230 174 Tom Robinson 45:16 D1 Chiltern Harriers M40 67 M
MS 231 1708 Richard Popiel 45:17 D2 Silson AC M60 6 M
MS 232 2978 Gary Stratford 45:19 D1 Leighton Buzzard AC M50 37 M
MS 233 20 Jon Taylor 45:21 D1 Chiltern Harriers M40 68 M
MS 234 754 Adam Johnson 45:23 D1 Vale of Aylesbury AC MS 101 M
MS 235 2223 Mark Emmett 45:29 D2 Thame Runners M50 38 M
MS 236 1190 Alex Mortada 45:31 D1 Watford Harriers M20 22 M
MS 237 2054 Ashgar Ali 45:31 D2 Oxford City AC M60 7 M
MS 238 1227 Adrian Harwood 45:33 D1 Watford Harriers M50 39 M
MS 239 898 Steven Russell 45:34 D1 Dacorum & Tring AC M50 40 M
MS 240 2358 Ian Lambert 45:35 D2 Ampthill & Flitwick Flyers M50 41 M
MS 241 1349 John O'Keeffe 45:37 D1 Tring Running Club M40 69 M
MS 242 2528 Paul Swinburne 45:39 D2 Biggleswade AC M50 42 M
MS 243 1969 Thomas Galliford 45:50 D2 Stevenage & North Herts M40 70 M
MS 244 1158 Nassim Gribi 46:00 D1 Leighton Buzzard AC MS 102 M
MS 245 2447 Chris Noble 46:01 D2 Brackley & District RC M50 43 M
MS 246 1361 Christopher Vile 46:03 D1 Tring Running Club M40 71 M
MS 247 1424 Laurie Wilkinson 46:07 D1 Headington Road Runners MS 103 M
MS 248 1471 James Powell 46:11 D1 Bearbrook Running Club M40 72 M
MS 249 1676 Adam Alexander 46:16 D2 Northampton AC M40 73 M
MS 250 2372 Matt Fowler 46:20 D2 Handy Cross RC M50 44 M
MS 251 458 Paul Durbin 46:24 D1 St Albans Striders M50 45 M
MS 252 2167 Peter Reupke 46:25 D2 Queens Park Harriers M50 46 M
MS 253 796 William Ratcliffe 46:27 D1 Vale of Aylesbury AC M20 23 M
MS 254 2491 Richard Nicholson 46:27 D2 Olney Runners M40 74 M
MS 255 2169 Maurice Quirke 46:27 D2 Queens Park Harriers M60 8 M
MS 256 2554 Mark Moriarty 46:28 D2 Wellingborough & District AC M50 47 M
MS 257 470 Max Campbell 46:29 D1 St Albans Striders M50 48 M
MS 258 985 Luke Chambers 46:33 D1 Redway Runners MS 104 M
MS 259 2239 Kevin Parrey 46:40 D2 Thame Runners M40 75 M
MS 260 2498 Anrew Jones 46:42 D2 Olney Runners M50 49 M
MS 261 457 Martin Halling 46:47 D1 St Albans Striders M60 9 M
MS 262 1880 Phil Mercer 46:54 D2 Gade Valley Harriers M40 76 M
MS 263 2383 Chris Woolley 47:03 D2 Handy Cross RC MS 105 M
MS 264 496 Alec Chapman 47:07 D1 St Albans Striders M50 50 M
MS 265 1876 Merlin Allan 47:08 D2 Gade Valley Harriers M60 10 M
MS 266 717 Mike Taylor 47:13 D1 Wycombe Phoenix M50 51 M
MS 267 2734 Mark Cornell 47:17 D2 Dunstable Lions RC M50 52 M
MS 268 724 Paul Burton 47:21 D1 Wycombe Phoenix M50 53 M
MS 269 2512 Mark Johnson 47:32 D2 Olney Runners M50 54 M
MS 270 2159 Simon Brotherson 47:47 D2 Queens Park Harriers M50 55 M
MS 271 2375 Graham Arnott 47:50 D2 Handy Cross RC M40 77 M
MS 272 168 Glen Martin 47:52 D1 Chiltern Harriers M40 78 M
MS 273 2442 Stuart Coomber 47:59 D2 Brackley & District RC M40 79 M
MS 274 1495 Darren Corsby 48:06 D1 Bearbrook Running Club M50 56 M
MS 275 2976 David Killick 48:09 D1 Leighton Buzzard AC M40 80 M
MS 276 2012 David Morris 48:13 D2 Buckingham & Stowe M50 57 M
MS 277 1496 Mike Lemon 48:19 D1 Bearbrook Running Club M50 58 M
MS 278 498 Mike Dawson 48:23 D1 St Albans Striders M50 59 M
MS 279 1378 Chris Nicholls 48:31 D1 Tring Running Club M50 60 M
MS 280 2362 Ben Stoneman 48:36 D2 Ampthill & Flitwick Flyers M40 81 M
MS 281 951 Matthew Hallissey 48:40 D1 Dacorum & Tring AC MS 106 M
MS 282 2473 Chris Leech 48:40 D2 Leighton Buzzard Triathlon Club M60 11 M
MS 283 1375 John Manning 48:45 D1 Tring Running Club M60 12 M
MS 284 308 Tim Pearce 48:49 D1 Marshall Milton Keynes AC M40 82 M
MS 285 1157 Neil Green 48:54 D1 Leighton Buzzard AC M40 83 M
MS 286 1218 Simeon Beckford-Tongs 48:55 D1 Watford Harriers MS 107 M
MS 287 908 Simon Whiting 49:02 D1 Dacorum & Tring AC M40 84 M
MS 288 2241 Adrian Parry 49:09 D2 Thame Runners M50 61 M
MS 289 321 John Skelton 49:15 D1 Marshall Milton Keynes AC M70 1 M
MS 290 996 Maurice O'Connell 49:22 D1 Redway Runners M60 13 M
MS 291 2493 Robert Rieke 49:27 D2 Olney Runners M50 62 M
MS 292 895 Bill Wylie 49:30 D1 Dacorum & Tring AC M40 85 M
MS 293 910 Robert Davies 49:36 D1 Dacorum & Tring AC M50 63 M
MS 294 2359 Chris Newnham 49:41 D2 Ampthill & Flitwick Flyers M50 64 M
MS 295 1960 Sam Poulton 49:42 D2 Stevenage & North Herts MS 108 M
MS 296 756 Trevor Lynch 49:44 D1 Vale of Aylesbury AC M50 65 M
MS 297 310 Steve Martin 49:47 D1 Marshall Milton Keynes AC MS 109 M
MS 298 2379 Paul Dineen 49:53 D2 Handy Cross RC M50 66 M
MS 299 2279 Richard Roberts 50:11 D2 Hazlemere Runners M40 86 M
MS 300 923 Martin Gill 50:13 D1 Dacorum & Tring AC M50 67 M
MS 301 2902 Neil Andrews 50:18 D2 Northampton AC M40 87 M
MS 302 175 Dominic Schulte 50:22 D1 Chiltern Harriers M50 68 M
MS 303 1700 Steven Martin 50:37 D2 Northampton AC M40 88 M
MS 304 1488 Ian Higginson 50:42 D1 Bearbrook Running Club M50 69 M
MS 305 2901 Alex Nau 50:49 D2 Northampton AC MS 110 M
MS 306 698 Marcus Faulkner 50:52 D1 Wycombe Phoenix M40 89 M
MS 307 2858 Ian Pitkin 50:59 G Stopsley Striders M50 70 M
MS 308 909 Tim Boyall 51:01 D1 Dacorum & Tring AC M40 90 M
MS 309 1228 Kevin Clark 51:06 D1 Watford Harriers M50 71 M
MS 310 466 Anthony Bunker 51:15 D1 St Albans Striders M40 91 M
MS 311 455 Michael Jack 51:21 D1 St Albans Striders M60 14 M
MS 312 2494 Paul Pratt 51:27 D2 Olney Runners M50 72 M
MS 313 1992 Neil Pasmore 51:35 D2 Buckingham & Stowe M40 92 M
MS 314 499 Spencer Grant 51:37 D1 St Albans Striders M40 93 M
MS 315 2220 Charles Nelis 51:49 G Luton AC M50 73 M
MS 316 982 Matthew Cleary 51:53 D1 Redway Runners M40 94 M
MS 317 902 John Stevens 51:57 D1 Dacorum & Tring AC M60 15 M
MS 318 1522 Liam Bunn 52:01 D1 MK Distance Project MS 111 M
MS 319 919 Michael Young 52:09 D1 Dacorum & Tring AC M40 95 M
MS 320 1807 Gareth Jones 52:13 D2 Bracknell AC M50 74 M
MS 321 2928 Mark Billington 52:18 D2 Ampthill & Flitwick Flyers M50 75 M
MS 322 2007 Rob Lisanti 52:19 D2 Buckingham & Stowe M60 16 M
MS 323 1377 Jon Salmon 52:22 D1 Tring Running Club M60 17 M
MS 324 1154 Chris Dimmock 52:41 D1 Leighton Buzzard AC M50 76 M
MS 325 2709 Damon Miller 52:54 D2 Diamond Runners M50 77 M
MS 326 329 Guy Sutton 52:59 D1 Marshall Milton Keynes AC M40 96 M
MS 327 2464 Kevin Moore 53:09 D2 Leighton Buzzard Triathlon Club M60 18 M
MS 328 2011 Duncan Moll 53:29 D2 Buckingham & Stowe M50 78 M
MS 329 2168 Charles Tatham 53:54 D2 Queens Park Harriers M50 79 M
MS 330 2360 Colin Clennett 53:59 D2 Ampthill & Flitwick Flyers M50 80 M
MS 331 1573 Adrian Jones 54:10 D1 St Albans Striders M60 19 M
MS 332 973 Glenn Dickinson 54:13 D1 Redway Runners M50 81 M
MS 333 2501 David O'Connor 54:19 D2 Olney Runners M50 82 M
MS 334 2228 Berwyn Prichard-Jones 54:31 D2 Thame Runners M40 97 M
MS 335 2181 Richard Hardy 54:35 D2 Luton AC M60 20 M
MS 336 2514 David Shakespeare 55:10 D2 Olney Runners M50 83 M
MS 337 2006 Chris Usher 55:11 D2 Buckingham & Stowe M70 2 M
MS 338 639 Simon Murray 55:15 D1 Bedford and County AC  M50 84 M
MS 339 976 Andrew Collins 55:18 D1 Redway Runners M40 98 M
MS 340 1724 James Clark 55:29 D2 Silson AC M50 85 M
MS 341 2415 Arran Critchley 55:41 D2 Bicester AC M50 86 M
MS 342 2276 Nicholas Corlett 55:51 D2 Hazlemere Runners MS 112 M
MS 343 900 Philip Pugh 56:00 D1 Dacorum & Tring AC M60 21 M
MS 344 486 Mark Travers 56:10 D1 St Albans Striders M50 87 M
MS 345 2431 Julian Chronicle 56:41 D2 Brackley & District RC M50 88 M
MS 346 2085 Rob Wood 56:43 D2 Oxford City AC M60 22 M
MS 347 2381 Gareth Ward 57:20 D2 Handy Cross RC M50 89 M
MS 348 2160 Trevor Mathurin 58:31 D2 Queens Park Harriers M60 23 M
MS 349 1412 Philip Lister 58:47 D1 Headington Road Runners M60 24 M
MS 350 1473 Tony Barrows 58:54 D1 Bearbrook Running Club M60 25 M
MS 351 28 Trevor Brawn 61:48 D1 Chiltern Harriers M70 3 M
MS 352 2170 William O'Connor 64:41 D2 Queens Park Harriers M70 4 M
MS 353 1729 Humphrey Marten 65:03 D2 Silson AC M60 26 M
Race Mob No. Under 17/Junior Men Time Div Club Cat Pos M/F
M17 1 1801 Edward Enser 20:12 D2 Bracknell AC M17 1 M
M17 2 1256 Oliver Emment 20:15 D1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M17 2 M
M17 3 1815 James Winship 20:19 D2 Bracknell AC M17 3 M
M17 4 1838 Samuel Marney 20:21 D2 Bracknell AC M17 4 M
M17 5 1255 Alex Bishop 20:28 D1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M17 5 M
M17 6 1185 Archie Marshall 20:43 D1 Watford Harriers M17 6 M
M17 7 1941 William Galliford 20:45 D2 Stevenage & North Herts M17 7 M
M17 8 298 Harry Totton 20:59 D1 Marshall Milton Keynes AC M17 8 M
M17 9 551 Noah Campion 21:05 D1 Bedford and County AC  M17 9 M
M17 10 145 Laurie Gawne 21:11 D1 Chiltern Harriers M17 10 M
M17 11 779 Ewan Maxwell 21:15 D1 Vale of Aylesbury AC M17 11 M
M17 12 1650 Ollie Buchan 21:17 D2 Northampton AC M17 12 M
M17 13 159 Ash Finch 21:22 D1 Chiltern Harriers M17 13 M
M17 14 142 Sammy Bennetts 21:22 D1 Chiltern Harriers M17 14 M
M17 15 147 Jerry Anderson 21:24 D1 Chiltern Harriers M17 15 M
M17 16 1940 Isaac Whitten 21:26 D2 Stevenage & North Herts M17 16 M
M17 17 1655 Joshua Robson 21:33 D2 Northampton AC M17 17 M
M17 18 296 Kian Nicholson 21:38 D1 Marshall Milton Keynes AC M17 18 M
M17 19 291 Samuel Wright 21:44 D1 Marshall Milton Keynes AC M17 19 M
M17 20 1811 Hector Daniel 21:55 D2 Bracknell AC M17 20 M
M17 21 780 Thomas Young 22:04 D1 Vale of Aylesbury AC M17 21 M
M17 22 1109 Sid Mead 22:08 D1 Leighton Buzzard AC M17 22 M
M17 23 1259 Toby Spencer 22:23 D1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M17 23 M
M17 24 300 Joshua Edwards 22:25 D1 Marshall Milton Keynes AC M17 24 M
M17 25 557 Euan Supple 22:30 D1 Bedford and County AC  M17 25 M
M17 26 550 Ethan Cairns 22:47 D1 Bedford and County AC  M17 26 M
M17 27 553 Julian Flatt 23:00 D1 Bedford and County AC  M17 27 M
M17 28 2088 Isaac Green 23:20 D2 Oxford City AC M17 28 M
M17 29 778 Alex Hodson 23:37 D1 Vale of Aylesbury AC M17 29 M
M17 30 288 Ben Webb 23:52 D1 Marshall Milton Keynes AC M17 30 M
M17 31 870 Ernie Olima 24:37 D1 Dacorum & Tring AC M17 31 M
Race Mob No. Under 15 Boys Time Div Club Cat Pos M/F
M15 1 540 Cameron Barnes 14:45 D1 Bedford and County AC  M15 1 M
M15 2 105 Alden Collier 15:22 D1 Chiltern Harriers M15 2 M
M15 3 1243 Alexander Didaskalu 15:23 D1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M15 3 M
M15 4 877 Ed Clement 15:29 D1 Dacorum & Tring AC M15 4 M
M15 5 2306 Marcus Holden 15:30 D2 Banbury Harriers M15 5 M
M15 6 410 Thomas Bailey 15:41 D1 St Albans Striders M15 6 M
M15 7 118 Rowan Gawne 15:44 D1 Chiltern Harriers M15 7 M
M15 8 1630 Freddie Cushing 15:54 D2 Northampton AC M15 8 M
M15 9 269 Elias Skaarup 15:57 D1 Marshall Milton Keynes AC M15 9 M
M15 10 1175 Oliver Cooper 15:58 D1 Watford Harriers M15 10 M
M15 11 1635 Lewis Robson 15:59 D2 Northampton AC M15 11 M
M15 12 542 Austin Cole 16:04 D1 Bedford and County AC  M15 12 M
M15 13 1637 Benjamin Westmorland-Alexander 16:09 D2 Northampton AC M15 13 M
M15 14 275 Maxwell Newman 16:12 D1 Marshall Milton Keynes AC M15 14 M
M15 15 375 Samuel Muldoon 16:14 D1 St Albans Striders M15 15 M
M15 16 374 Matthew Nicholls 16:16 D1 St Albans Striders M15 16 M
M15 17 1250 Thomas Taylor 16:17 D1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M15 17 M
M15 18 2410 Noah Gulvin 16:19 D2 Bicester AC M15 18 M
M15 19 2312 Richie Mack 16:22 D2 Banbury Harriers M15 19 M
M15 20 546 Daniel Smith 16:26 D1 Bedford and County AC  M15 20 M
M15 21 2418 Thomas Styles 16:28 D2 Bicester AC M15 21 M
M15 22 1634 Lewis Nutt 16:30 D2 Northampton AC M15 22 M
M15 23 1636 Kai Scott 16:32 D2 Northampton AC M15 23 M
M15 24 117 Alfie Clifford 16:38 D1 Chiltern Harriers M15 24 M
M15 25 1348 Ben O'Keeffe 16:40 D1 Tring Running Club M15 25 M
M15 26 119 Rory Hilton 16:42 D1 Chiltern Harriers M15 26 M
M15 27 1248 Jack Philpotts 16:48 D1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M15 27 M
M15 28 547 Oliver Wilson 16:50 D1 Bedford and County AC  M15 28 M
M15 29 150 Max Roughton 16:59 D1 Chiltern Harriers M15 29 M
M15 30 2769 Cameron Clarke 17:00 D2 Northants Tri Club M15 30 M
M15 31 2411 Owen Stocker 17:00 D2 Bicester AC M15 31 M
M15 32 867 Henry Barron 17:02 D1 Dacorum & Tring AC M15 32 M
M15 33 2177 Joseph Cashin 17:03 D2 Luton AC M15 33 M
M15 34 1176 James Ingham 17:05 D1 Watford Harriers M15 34 M
M15 35 1800 Dylan Weller 17:05 D2 Bracknell AC M15 35 M
M15 36 1939 Jack Thompson 17:07 D2 Stevenage & North Herts M15 36 M
M15 37 382 James Dobbin 17:10 D1 St Albans Striders M15 37 M
M15 38 376 Cameron Jump 17:12 D1 St Albans Striders M15 38 M
M15 39 1804 Ethan Webb 17:13 D2 Bracknell AC M15 39 M
M15 40 1962 William Toffa 17:17 D2 Stevenage & North Herts M15 40 M
M15 41 120 Hari Mistry 17:21 D1 Chiltern Harriers M15 41 M
M15 42 396 Joshua Banfield 17:30 D1 St Albans Striders M15 42 M
M15 43 1956 Thomas Redfern 17:37 D2 Stevenage & North Herts M15 43 M
M15 44 1638 Daniel Wood 17:38 D2 Northampton AC M15 44 M
M15 45 1843 Thomas Way 17:54 D2 Bracknell AC M15 45 M
M15 46 1627 Jacob Archer 17:56 D2 Northampton AC M15 46 M
M15 47 378 Lucas Roberton 17:58 D1 St Albans Striders M15 47 M
M15 48 1629 Lewis Cropley 17:58 D2 Northampton AC M15 48 M
M15 49 395 Nicholas Salmon 17:59 D1 St Albans Striders M15 49 M
M15 50 1633 Archie Miller 18:01 D2 Northampton AC M15 50 M
M15 51 2523 George Hardy 18:03 D2 Biggleswade AC M15 51 M
M15 52 264 Milan Mistry 18:35 D1 Marshall Milton Keynes AC M15 52 M
M15 53 1244 Sam Golding 18:49 D1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M15 53 M
M15 54 2773 Finley Kelly 18:51 D2 Northants Tri Club M15 54 M
M15 55 1970 George Fifield 18:52 D2 Stevenage & North Herts M15 55 M
M15 56 807 Stanley Horner 19:21 D1 Vale of Aylesbury AC M15 56 M
M15 57 2313 Leo Parry 19:29 D2 Banbury Harriers M15 57 M
M15 58 1632 William Gardiner 20:18 D2 Northampton AC M15 58 M
M15 59 808 Jude Hudson 20:26 D1 Vale of Aylesbury AC M15 59 M
M15 60 1108 George Perkins 20:40 D1 Leighton Buzzard AC M15 60 M
M15 61 1639 Daniel Mwangi 21:08 D2 Northampton AC M15 61 M
Race Mob No. Under 13 Boys Time Div Club Cat Pos M/F
M13 1 78 Tom Ford 10:41 D1 Chiltern Harriers M13 1 M
M13 2 229 Jacque Smith 10:54 D1 Marshall Milton Keynes AC M13 2 M
M13 3 619 Harry Scott 11:10 D1 Bedford and County AC  M13 3 M
M13 4 77 Felix Danielli 11:19 D1 Chiltern Harriers M13 4 M
M13 5 83 James Holdsworth 11:22 D1 Chiltern Harriers M13 5 M
M13 6 238 Eddie Hartigan 11:26 D1 Marshall Milton Keynes AC M13 6 M
M13 7 231 Tito Odunaike 11:32 D1 Marshall Milton Keynes AC M13 7 M
M13 8 1620 Jack Twining 11:36 D2 Northampton AC M13 8 M
M13 9 246 Sam Wood 11:39 D1 Marshall Milton Keynes AC M13 9 M
M13 10 76 Charlie Quantrill 11:43 D1 Chiltern Harriers M13 10 M
M13 11 2061 Alex Garry 11:43 D2 Oxford City AC M13 11 M
M13 12 766 Emile Jansen Van Rensburgh 11:44 D1 Vale of Aylesbury AC M13 12 M
M13 13 1543 Morgan Bunn 11:45 D1 MK Distance Project M13 13 M
M13 14 232 Harvey Wood 11:46 D1 Marshall Milton Keynes AC M13 14 M
M13 15 1171 Lukas McIvor 11:48 D1 Watford Harriers M13 15 M
M13 16 1965 Aubrey Murray 11:49 D2 Stevenage & North Herts M13 16 M
M13 17 1242 Blas Rivero-Stevenet 11:58 D1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M13 17 M
M13 18 1617 Charlie Russell 12:00 D2 Northampton AC M13 18 M
M13 19 1791 Aaron Chestnutt 12:02 D2 Bracknell AC M13 19 M
M13 20 537 Archie Henderson 12:09 D1 Bedford and County AC  M13 20 M
M13 21 1846 Harry Targett 12:14 D2 Bracknell AC M13 21 M
M13 22 1968 Casey Wyatt 12:15 D2 Stevenage & North Herts M13 22 M
M13 23 244 Felix Moorhouse 12:15 D1 Marshall Milton Keynes AC M13 23 M
M13 24 1967 Evan Robson 12:19 D2 Stevenage & North Herts M13 24 M
M13 25 1961 Patrick Thorne 12:20 D2 Stevenage & North Herts M13 25 M
M13 26 538 Zack Vincent 12:20 D1 Bedford and County AC  M13 26 M
M13 27 1955 Matthew Thomson 12:20 D2 Stevenage & North Herts M13 27 M
M13 28 866 Ethan Olima 12:22 D1 Dacorum & Tring AC M13 28 M
M13 29 1058 Nathan Mailer 12:32 D1 Redway Runners M13 29 M
M13 30 532 Zach Danobrega 12:34 D1 Bedford and County AC  M13 30 M
M13 31 388 Peter Bansaghi 12:37 D1 St Albans Striders M13 31 M
M13 32 394 William Pope 12:39 D1 St Albans Striders M13 32 M
M13 33 79 Charlie De Sousa 12:43 D1 Chiltern Harriers M13 33 M
M13 34 2309 Oliver Broderick 12:45 D2 Banbury Harriers M13 34 M
M13 35 647 Edward Faulkner 12:51 D1 Wycombe Phoenix M13 35 M
M13 36 769 Joseph Storey 12:52 D1 Vale of Aylesbury AC M13 36 M
M13 37 1096 Jacob Leigh 12:54 D1 Leighton Buzzard AC M13 37 M
M13 38 86 George Mawby 12:57 D1 Chiltern Harriers M13 38 M
M13 39 531 Oliver Coombes 12:58 D1 Bedford and County AC  M13 39 M
M13 40 239 Zachary Els 13:00 D1 Marshall Milton Keynes AC M13 40 M
M13 41 1616 Will Riding 13:04 D2 Northampton AC M13 41 M
M13 42 536 Jude Syred 13:11 D1 Bedford and County AC  M13 42 M
M13 43 2806 William Combstock 13:14 G Daventry AAC M13 43 M
M13 44 805 Charlie Crafts 13:15 D1 Vale of Aylesbury AC M13 44 M
M13 45 729 Joel Crook 13:15 D1 Wycombe Phoenix M13 45 M
M13 46 799 Ben O'Sullivan 13:20 D1 Vale of Aylesbury AC M13 46 M
M13 47 234 Ethan Paris 13:32 D1 Marshall Milton Keynes AC M13 47 M
M13 48 792 Jack Ambrose 13:40 D1 Vale of Aylesbury AC M13 48 M
M13 49 768 Digby Martin 13:46 D1 Vale of Aylesbury AC M13 49 M
M13 50 400 Mitchell Massey 13:47 D1 St Albans Striders M13 50 M
M13 51 694 Adam Heywood 13:48 D1 Wycombe Phoenix M13 51 M
M13 52 735 Mikey Charter O'Connor 14:08 D1 Wycombe Phoenix M13 52 M
M13 53 1619 Jamie Thomas 14:13 D2 Northampton AC M13 53 M
M13 54 1959 Henry Price 14:17 D2 Stevenage & North Herts M13 54 M
M13 55 695 Samuel MacRae 14:38 D1 Wycombe Phoenix M13 55 M
M13 56 1054 Daniel Lindesay 14:38 D1 Redway Runners M13 56 M
M13 57 651 Samuel Evans 15:26 D1 Wycombe Phoenix M13 57 M
M13 58 2534 Aaron Colley 16:29 D2 Biggleswade AC M13 58 M
M13 59 1095 Nathan Green 16:59 D1 Leighton Buzzard AC M13 59 M
Race Mob No. Under 11 Boys Time Mob Club Cat Pos M/F Pts Under 11 Boys' Team after 3 rounds Total Under 11 Boys' Team Total 1 2 3
M11 1 191 Daniel Southgate 7:20 Mob Marshall Milton Keynes AC M11 1 M 38 1 St Albans Striders 240 1 Northampton AC 89 33 29 27
M11 2 1092 James Parker 7:24 Mob Leighton Buzzard AC M11 2 M 37 2 Chiltern Harriers 216 2 Chiltern Harriers 88 32 30 26
M11 3 2185 Jake Davis 7:28 Mob Luton AC M11 3 M 36 3 Marshall Milton Keynes AC 214 3 St Albans Striders 83 34 28 21
M11 4 195 Oliver Coleman 7:30 Mob Marshall Milton Keynes AC M11 4 M 35 4 Leighton Buzzard AC 201 4 Luton AC 77 36 23 18
M11 5 389 Conor Treloar 7:31 Mob St Albans Striders M11 5 M 34 5 Northampton AC 199 5 Marshall Milton Keynes AC 77 38 35 4
M11 6 1608 Oliver Groves 7:33 Mob Northampton AC M11 6 M 33 6 Vale of Aylesbury AC 148 6 Leighton Buzzard AC 57 37 12 8
M11 7 64 Jacob McCall 7:36 Mob Chiltern Harriers M11 7 M 32 7 Oxford City AC 144 7 Vale of Aylesbury AC 57 31 25 1
M11 8 787 Bali Horten 7:37 Mob Vale of Aylesbury AC M11 8 M 31 8 Luton AC 119 8 Bedford and County AC  35 19 16 0
M11 9 63 Isaac McCall 7:40 Mob Chiltern Harriers M11 9 M 30 9 Bicester AC 103 9 Watford Harriers 30 17 13 0
M11 10 1604 Charlie Leech 7:44 Mob Northampton AC M11 10 M 29 10 Stevenage & North Herts 72 10 Bicester AC 24 24 0 0
M11 11 392 Joseph McGrath 7:45 Mob St Albans Striders M11 11 M 28 11 Watford Harriers 60 11 Oxford City AC 20 20 0 0
M11 12 1605 Lucas Smith 7:45 Mob Northampton AC M11 12 M 27 12 Wycombe Phoenix 40 12 Biggleswade AC 7 5 2 0
M11 13 65 Kit Dixon 7:47 Mob Chiltern Harriers M11 13 M 26 13 Bedford and County AC  35 13 Stevenage & North Herts 3 3 0 0
M11 14 785 Zachery Honour 7:48 Mob Vale of Aylesbury AC M11 14 M 25 14 Redway Runners 33 14 Abingdon AC 0 0 0 0
M11 15 2426 Edward Styles 7:53 Mob Bicester AC M11 15 M 24 15 Biggleswade AC 30 15 Ampthill & Flitwick Flyers 0 0 0 0
M11 16 2201 Oliver Paterson 7:53 Mob Luton AC M11 16 M 23 16 MK Distance Project 27 16 Banbury Harriers 0 0 0 0
M11 17 66 Luke Coultate 7:54 Mob Chiltern Harriers M11 17 M 22 17 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 26 17 Bearbrook Running Club 0 0 0 0
M11 18 404 Jonah McNaught 7:56 Mob St Albans Striders M11 18 M 21 18 Northants Tri Club 3 18 Brackley & District RC 0 0 0 0
M11 19 2108 George Ramsay 7:57 Mob Oxford City AC M11 19 M 20 19 Abingdon AC 0 19 Bracknell AC 0 0 0 0
M11 20 543 Oliver Henderson 7:58 Mob Bedford and County AC  M11 20 M 19 20 Ampthill & Flitwick Flyers 0 20 Buckingham & Stowe 0 0 0 0
M11 21 2199 James Haunch 7:58 Mob Luton AC M11 21 M 18 21 Banbury Harriers 0 21 Dacorum & Tring AC 0 0 0 0
M11 22 1191 Jaden Dunn 8:00 Mob Watford Harriers M11 22 M 17 22 Bearbrook Running Club 0 22 Diamond Runners 0 0 0 0
M11 23 544 Elliot Rogers 8:04 Mob Bedford and County AC  M11 23 M 16 23 Brackley & District RC 0 23 Dunstable Lions RC 0 0 0 0
M11 24 2182 William Fraser 8:05 Mob Luton AC M11 24 M 15 24 Bracknell AC 0 24 Gade Valley Harriers 0 0 0 0
M11 25 2198 Nathan Belmar 8:06 Mob Luton AC M11 25 M 14 25 Buckingham & Stowe 0 25 Handy Cross RC 0 0 0 0
M11 26 1189 Leonardo Borrill 8:07 Mob Watford Harriers M11 26 M 13 26 Dacorum & Tring AC 0 26 Hazlemere Runners 0 0 0 0
M11 27 1091 Josh Ineson 8:09 Mob Leighton Buzzard AC M11 27 M 12 27 Diamond Runners 0 27 Headington Road Runners 0 0 0 0
M11 28 1602 Ben Cartwright 8:15 Mob Northampton AC M11 28 M 11 28 Dunstable Lions RC 0 28 Higham Harriers 0 0 0 0
M11 29 407 Lucas Aishford 8:17 Mob St Albans Striders M11 29 M 10 29 Gade Valley Harriers 0 29 Leighton Buzzard Triathlon Club 0 0 0 0
M11 30 1606 Luke Twining 8:18 Mob Northampton AC M11 30 M 9 30 Handy Cross RC 0 30 MK Distance Project 0 0 0 0
M11 31 1111 Tommy Davies 8:19 Mob Leighton Buzzard AC M11 31 M 8 31 Hazlemere Runners 0 31 Northants Tri Club 0 0 0 0
M11 32 1122 Rhys Booth 8:25 Mob Leighton Buzzard AC M11 32 M 7 32 Headington Road Runners 0 32 Olney Runners 0 0 0 0
M11 33 1121 Finnlay Baird 8:25 Mob Leighton Buzzard AC M11 33 M 6 33 Higham Harriers 0 33 Queens Park Harriers 0 0 0 0
M11 34 2530 Eli Johns 8:32 Mob Biggleswade AC M11 34 M 5 34 Leighton Buzzard Triathlon Club 0 34 Radley AC 0 0 0 0
M11 35 199 Afonso Pereira 8:34 Mob Marshall Milton Keynes AC M11 35 M 4 35 Olney Runners 0 35 Redway Runners 0 0 0 0
M11 36 1948 James Cook 8:36 Mob Stevenage & North Herts M11 36 M 3 36 Queens Park Harriers 0 36 Shefford Running Club 0 0 0 0
M11 37 2540 Alex Geeson-Orsgood 8:42 Mob Biggleswade AC M11 37 M 2 37 Radley AC 0 37 Shenley Striders 0 0 0 0
M11 38 784 Lincoln Learner 8:42 Mob Vale of Aylesbury AC M11 38 M 1 38 Shefford Running Club 0 38 Silson AC 0 0 0 0
M11 39 Shenley Striders 0 39 Thame Runners 0 0 0 0
M11 40 Silson AC 0 40 Tring Running Club 0 0 0 0
M11 41 Thame Runners 0 41 Wellingborough & District AC 0 0 0 0
M11 42 Tring Running Club 0 42 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 0 0 0 0
M11 43 Wellingborough & District AC 0 43 Wycombe Phoenix 0 0 0 0
M11
Race Mob No. Senior Women Time Div Club Cat Pos M/F
FS 1 305 Elle Roche 21:42 D1 Marshall Milton Keynes AC FS 1 F
FS 2 2544 Alice Belcher 22:14 D2 Wellingborough & District AC FS 2 F
FS 3 2175 Rosie McNabola 22:16 D2 Luton AC FS 3 F
FS 4 56 Hannah Wardley 22:29 D1 Chiltern Harriers FS 4 F
FS 5 944 Kate Rennie 22:32 D1 Dacorum & Tring AC F45 1 F
FS 6 726 Ana Montgomery 22:45 D1 Wycombe Phoenix FS 5 F
FS 7 2500 Katie Godof 23:11 D2 Olney Runners F35 1 F
FS 8 762 Sophie Delderfield 23:13 D1 Vale of Aylesbury AC F35 2 F
FS 9 2465 Francesca Ryde 23:24 D2 Leighton Buzzard Triathlon Club FS 6 F
FS 10 618 Josie Smith 23:37 D1 Bedford and County AC  FS 7 F
FS 11 518 Megan Wilson 23:41 D1 St Albans Striders FS 8 F
FS 12 641 Jenny Roberts 23:42 D1 Wycombe Phoenix F35 3 F
FS 13 1835 Rebecca Berger-North 23:47 D2 Bracknell AC FS 9 F
FS 14 929 Katy Warren 23:52 D1 Dacorum & Tring AC FS 10 F
FS 15 642 Melanie Phair 24:03 D1 Wycombe Phoenix FS 11 F
FS 16 1455 Emily Strathdee 24:12 D1 Headington Road Runners FS 12 F
FS 17 2971 Rachel Fawcett 24:12 D1 Leighton Buzzard AC F45 2 F
FS 18 528 Lucy Jones 24:13 D1 St Albans Striders FS 13 F
FS 19 31 Alicia Bushell 24:14 D1 Chiltern Harriers FS 14 F
FS 20 1390 Claire Shelley 24:16 D1 Tring Running Club F45 3 F
FS 21 2020 Rachel Cooke 24:19 D2 Buckingham & Stowe F45 4 F
FS 22 37 Ellie Bates 24:20 D1 Chiltern Harriers FS 15 F
FS 23 158 Jessie Keighley 24:24 D1 Chiltern Harriers FS 16 F
FS 24 2179 Claire McMahon-Adie 24:26 D2 Luton AC F35 4 F
FS 25 309 Abby Roskilly 24:28 D1 Marshall Milton Keynes AC FS 17 F
FS 26 1286 Isabelle Rayner 24:28 D1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC FS 18 F
FS 27 1140 Jo Sharples 24:29 D1 Leighton Buzzard AC FS 19 F
FS 28 1461 Leonie Glasson 24:40 D1 Headington Road Runners FS 20 F
FS 29 2131 Harriet Preedy 24:43 D2 Queens Park Harriers FS 21 F
FS 30 932 Becky Fawcett 24:45 D1 Dacorum & Tring AC F35 5 F
FS 31 2238 Nikki Elliott 24:47 D2 Thame Runners FS 22 F
FS 32 2125 Karima Harris 24:50 D2 Queens Park Harriers F45 5 F
FS 33 1721 Helen Heley 24:52 D2 Silson AC F45 6 F
FS 34 59 Mairead O'Rouke 24:55 D1 Chiltern Harriers F35 6 F
FS 35 1011 Jenifer Sangster 24:57 D1 Redway Runners F45 7 F
FS 36 2764 Lizzie Fox 24:58 D2 Northants Tri Club FS 23 F
FS 37 2000 Tanya Cronin 25:02 D2 Buckingham & Stowe FS 24 F
FS 38 510 Victoria Pritchard 25:07 D1 St Albans Striders FS 25 F
FS 39 523 Wendy Walsh 25:09 D1 St Albans Striders F45 8 F
FS 40 2251 Emily Bray 25:17 D2 Thame Runners FS 26 F
FS 41 1720 Julie-Ann Hammond 25:17 D2 Silson AC F45 9 F
FS 42 155 Natalie Hallas 25:21 D1 Chiltern Harriers F35 7 F
FS 43 3024 Steph Hughes 25:25 D2 Ampthill & Flitwick Flyers FS 27 F
FS 44 934 Claire Hallissey 25:35 D1 Dacorum & Tring AC F35 8 F
FS 45 1903 Teresa Reason 25:39 D2 Gade Valley Harriers F45 10 F
FS 46 2264 Sarah Hayward 25:41 D2 Hazlemere Runners F45 11 F
FS 47 529 Hannah Burkhardt 25:46 D1 St Albans Striders FS 28 F
FS 48 2969 Ruth Eastman 25:50 D1 Leighton Buzzard AC FS 29 F
FS 49 2345 Nicola Walton 25:52 D2 Ampthill & Flitwick Flyers F35 9 F
FS 50 931 Kerry Ardley 25:54 D1 Dacorum & Tring AC F35 10 F
FS 51 1288 Natalie Thompson 25:57 D1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC FS 30 F
FS 52 611 Carla Whitmore 26:02 D1 Bedford and County AC  FS 31 F
FS 53 36 Christine Burroughs 26:04 D1 Chiltern Harriers F45 12 F
FS 54 35 Sue Elliott 26:07 D1 Chiltern Harriers F55 1 F
FS 55 1799 Dani Seddon 26:09 D2 Bracknell AC FS 32 F
FS 56 1382 Mary Ward 26:13 D1 Tring Running Club F45 13 F
FS 57 343 Lisa Webb 26:15 D1 Marshall Milton Keynes AC F35 11 F
FS 58 2090 Sarah Davies 26:18 D2 Oxford City AC F45 14 F
FS 59 613 Anna Folland 26:20 D1 Bedford and County AC  F45 15 F
FS 60 57 Katie Royals 26:20 D1 Chiltern Harriers FS 33 F
FS 61 348 Emily Bousfield 26:20 D1 Marshall Milton Keynes AC FS 34 F
FS 62 948 Vickie Coleman 26:23 D1 Dacorum & Tring AC F35 12 F
FS 63 930 Kelly Du Buisson 26:25 D1 Dacorum & Tring AC F35 13 F
FS 64 942 Hannah Bennett 26:30 D1 Dacorum & Tring AC FS 35 F
FS 65 927 Sophie Routledge 26:31 D1 Dacorum & Tring AC FS 36 F
FS 66 2250 Emma Pughe 26:38 D2 Thame Runners FS 37 F
FS 67 524 Anna Jones 26:45 D1 St Albans Striders FS 38 F
FS 68 32 Aleksandra King 26:50 D1 Chiltern Harriers F35 14 F
FS 69 49 Abigail Askey 26:52 D1 Chiltern Harriers F45 16 F
FS 70 1701 Hannah St Leger-Harris 26:55 D2 Silson AC F35 15 F
FS 71 1690 Eden Bates 26:56 D2 Northampton AC FS 39 F
FS 72 411 Lauren Eckley 26:57 D1 St Albans Striders FS 40 F
FS 73 2130 Fiona Eagle 26:59 D2 Queens Park Harriers F35 16 F
FS 74 42 Tessa Passey 27:08 D1 Chiltern Harriers F45 17 F
FS 75 1139 Ruth Mitchell 27:11 D1 Leighton Buzzard AC FS 41 F
FS 76 2186 Rosie Canham 27:15 D2 Luton AC F45 18 F
FS 77 2970 Amy Farnfield 27:16 D1 Leighton Buzzard AC F35 17 F
FS 78 44 Sylvia Moss 27:17 D1 Chiltern Harriers F45 19 F
FS 79 1353 Liz O'Keeffe 27:25 D1 Tring Running Club F35 18 F
FS 80 47 Cathy Holloway 27:29 D1 Chiltern Harriers F45 20 F
FS 81 1902 Victoria Crawley-Wise 27:30 D2 Gade Valley Harriers F35 19 F
FS 82 928 Lucy Wallduck 27:31 D1 Dacorum & Tring AC FS 42 F
FS 83 2342 Lisa Wells 27:32 D2 Ampthill & Flitwick Flyers F45 21 F
FS 84 1500 Kathy Klein 27:33 D1 Bearbrook Running Club F45 22 F
FS 85 1240 Emma Gardner 27:34 D1 Watford Harriers FS 43 F
FS 86 1467 Lucy Goddard 27:38 D1 Headington Road Runners FS 44 F
FS 87 2763 Hazel Dalley 27:39 D2 Northants Tri Club FS 45 F
FS 88 2371 Charmain Jones 27:42 D2 Handy Cross RC F35 20 F
FS 89 1454 Susie Power 27:46 D1 Headington Road Runners F35 21 F
FS 90 1667 Vanessa Keen 27:51 D2 Northampton AC F35 22 F
FS 91 2230 Felicity Hindle 27:56 D2 Thame Runners FS 46 F
FS 92 1997 Debbie Morris 28:01 D2 Buckingham & Stowe F45 23 F
FS 93 614 Charlotte Kent 28:05 D1 Bedford and County AC  FS 47 F
FS 94 941 Celia Findlay 28:06 D1 Dacorum & Tring AC F55 2 F
FS 95 862 Poppy McGeown 28:09 D1 Dacorum & Tring AC FS 48 F
FS 96 2972 Orla Fehily 28:11 D1 Leighton Buzzard AC FS 49 F
FS 97 311 Fern Yull 28:12 D1 Marshall Milton Keynes AC FS 50 F
FS 98 2857 Jasmine Searle 28:14 G Unattached FS 51 F
FS 99 1465 Yvonne Morris 28:15 D1 Headington Road Runners F45 24 F
FS 100 1580 Caroline Bailes 28:17 D1 St Albans Striders F45 25 F
FS 101 34 Christine Taylor 28:20 D1 Chiltern Harriers F45 26 F
FS 102 1998 Jessica Moll 28:23 D2 Buckingham & Stowe FS 52 F
FS 103 58 Jinaan Lockwood 28:26 D1 Chiltern Harriers FS 53 F
FS 104 1355 Rachel Wray 28:31 D1 Tring Running Club F35 23 F
FS 105 1131 Becky Geekie 28:34 D1 Leighton Buzzard AC FS 54 F
FS 106 2380 Ellen Fulcher 28:44 D2 Handy Cross RC F55 3 F
FS 107 1493 Deborah Martin 28:53 D1 Bearbrook Running Club F35 24 F
FS 108 2497 Sarah McAuliffe 28:55 D2 Olney Runners F35 25 F
FS 109 1907 Claire McDonnell 28:55 D2 Gade Valley Harriers F45 27 F
FS 110 2506 Mary Jones 28:56 D2 Olney Runners F45 28 F
FS 111 2541 Lydia Wilkie 29:03 D2 Wellingborough & District AC F35 26 F
FS 112 1458 Nicola Oldroyd 29:12 D1 Headington Road Runners FS 55 F
FS 113 1916 Sue Crowther 29:15 D2 Gade Valley Harriers F55 4 F
FS 114 1486 Nikki Pittam 29:21 D1 Bearbrook Running Club F55 5 F
FS 115 2499 Andrea Cartmell-Brock 29:23 D2 Olney Runners F45 29 F
FS 116 2094 Popsie Wootten 29:25 D2 Oxford City AC F45 30 F
FS 117 502 Mandy Attree 29:29 D1 St Albans Striders F55 6 F
FS 118 1236 Robyn Lower 29:31 D1 Watford Harriers FS 56 F
FS 119 1364 Celine Wilcock 29:35 D1 Tring Running Club F45 31 F
FS 120 1474 Lynn Garricks 29:37 D1 Bearbrook Running Club F45 32 F
FS 121 1019 Hannah Connelly 29:39 D1 Redway Runners F45 33 F
FS 122 1906 Tracey Cotton 29:40 D2 Gade Valley Harriers F35 27 F
FS 123 501 Leanne Sheldon 29:44 D1 St Albans Striders F35 28 F
FS 124 1672 Linda Thomas 29:45 D2 Northampton AC F35 29 F
FS 125 2252 Sue Graham 30:00 D2 Thame Runners F45 34 F
FS 126 937 Tina Le 30:01 D1 Dacorum & Tring AC F35 30 F
FS 127 38 Miriam Kempson 30:10 D1 Chiltern Harriers F55 7 F
FS 128 33 Lyndsey Bill 30:13 D1 Chiltern Harriers F35 31 F
FS 129 1004 Lauren Keeler 30:14 D1 Redway Runners FS 57 F
FS 130 1510 Ashleigh Race 30:18 D1 Bearbrook Running Club FS 58 F
FS 131 2117 Lisa Hogger 30:29 D2 Oxford City AC F45 35 F
FS 132 2261 Katrina Rints 30:32 D2 Hazlemere Runners F45 36 F
FS 133 156 Jennifer Webb 30:44 D1 Chiltern Harriers FS 59 F
FS 134 2373 Sarah Cuthbert 30:48 D2 Handy Cross RC F45 37 F
FS 135 604 Emma Coombes 30:51 D1 Bedford and County AC  F35 32 F
FS 136 1235 Joanne Marshall 30:52 D1 Watford Harriers F45 38 F
FS 137 1904 Ashleigh Taylor 30:57 D2 Gade Valley Harriers FS 60 F
FS 138 2190 Anita Davis 31:01 D2 Luton AC F35 33 F
FS 139 1460 Helen Roskell 31:08 D1 Headington Road Runners F45 39 F
FS 140 1134 Alison Bell 31:10 D1 Leighton Buzzard AC F45 40 F
FS 141 40 Fiona Williams 31:13 D1 Chiltern Harriers F45 41 F
FS 142 517 Alison Massey 31:14 D1 St Albans Striders F35 34 F
FS 143 317 Diane Farmer 31:19 D1 Marshall Milton Keynes AC F55 8 F
FS 144 1681 Hannah Groves 31:21 G Northampton AC F45 42 F
FS 145 1233 Christine Dearman 31:27 D1 Watford Harriers F55 9 F
FS 146 1143 Ceana Mackenzie-Brodie 31:36 D1 Leighton Buzzard AC FS 61 F
FS 147 1499 Jordane Bates 31:38 D1 Bearbrook Running Club FS 62 F
FS 148 50 Katherine Jessop 31:41 D1 Chiltern Harriers F45 43 F
FS 149 1675 Ruth Fontenla 31:58 D2 Northampton AC F35 35 F
FS 150 157 Caroline Stephens 32:00 D1 Chiltern Harriers F45 44 F
FS 151 1024 Jacqueline Moore 32:02 D1 Redway Runners F35 36 F
FS 152 763 Amanda Esslemont 32:08 D1 Vale of Aylesbury AC F35 37 F
FS 153 1463 Rosie Winder 32:17 D1 Headington Road Runners F35 38 F
FS 154 2200 Lorraine Daglish 32:25 D2 Luton AC F65 1 F
FS 155 1136 Jo Radford Cutler 32:32 D1 Leighton Buzzard AC F35 39 F
FS 156 39 Hannah Ryan 32:53 D1 Chiltern Harriers FS 63 F
FS 157 1683 Alison Wood 32:54 D2 Northampton AC F45 45 F
FS 158 2243 Hayley Parry 32:57 D2 Thame Runners F45 46 F
FS 159 2022 Helen Brown 33:01 D2 Buckingham & Stowe F45 47 F
FS 160 1723 Nikki Mansell 33:03 D2 Silson AC F35 40 F
FS 161 1901 Kitty Cole 33:06 D2 Gade Valley Harriers F35 41 F
FS 162 940 Carole Pitts 33:07 D1 Dacorum & Tring AC F55 10 F
FS 163 946 Penny Wallduck 33:10 D1 Dacorum & Tring AC F55 11 F
FS 164 925 Louise Flower 33:14 D1 Dacorum & Tring AC FS 64 F
FS 165 2721 Csilla Lomer-Cross 33:32 D2 Diamond Runners F35 42 F
FS 166 2822 Mandie Fickling 33:47 G On The Run, Aylesbury F45 48 F
FS 167 154 Belinda Bell 34:04 D1 Chiltern Harriers F45 49 F
FS 168 512 Diane Hunt 34:08 D1 St Albans Striders F55 12 F
FS 169 301 Fi Han Bromilow 34:09 D1 Marshall Milton Keynes AC F65 2 F
FS 170 1478 Sarah Corcoran 34:21 D1 Bearbrook Running Club F45 50 F
FS 171 1711 Isabel Heley 34:26 D2 Silson AC FS 65 F
FS 172 2268 Helen Littler 34:32 D2 Hazlemere Runners F45 51 F
FS 173 1674 Hind Yatta 34:34 D2 Northampton AC F35 43 F
FS 174 1707 Fiona Storer 34:42 D2 Silson AC F45 52 F
FS 175 2367 Autumn Lynch 34:44 D2 Ampthill & Flitwick Flyers F55 13 F
FS 176 1671 Jaclyn Robson 34:48 D2 Northampton AC F35 44 F
FS 177 1712 Leah Mansell 34:53 D2 Silson AC FS 66 F
FS 178 2704 Jo-Anne Tillie 34:56 D2 Diamond Runners F45 53 F
FS 179 938 Joanne Tang 35:02 D1 Dacorum & Tring AC F45 54 F
FS 180 943 Samantha Gomm 35:33 D1 Dacorum & Tring AC F45 55 F
FS 181 1725 Sally Stephens 35:36 D2 Silson AC F55 14 F
FS 182 1389 Lucy Wade 35:59 D1 Tring Running Club FS 67 F
FS 183 1900 Angeline Cottrill 36:07 D2 Gade Valley Harriers F45 56 F
FS 184 1678 Madeleine Cartwright 36:18 D2 Northampton AC F45 57 F
FS 185 1917 Tracy Ann Scollin 36:24 D2 Gade Valley Harriers F45 58 F
FS 186 1481 Helen Low 37:04 D1 Bearbrook Running Club F55 15 F
FS 187 1710 Teresa Cox 37:08 D2 Silson AC F45 59 F
FS 188 1482 Caroline Clifton 37:47 D1 Bearbrook Running Club F45 60 F
FS 189 530 Linda Cassidy 38:44 D1 St Albans Striders F45 61 F
FS 190 1015 Susannah Quinn 39:16 D1 Redway Runners FS 68 F
FS 191 2343 Rebecca Fleckney 39:39 D2 Ampthill & Flitwick Flyers F35 45 F
FS 192 1005 Debbie Dickinson 39:39 D1 Redway Runners F55 16 F
FS 193 2300 Anita Leslie 40:13 D2 Hazlemere Runners F45 62 F
FS 194 1002 Nicky Saunders 40:21 D1 Redway Runners F35 46 F
FS 195 2965 Andrea Meek 40:39 D1 Leighton Buzzard AC F35 47 F
FS 196 511 Bernadette Newby 40:49 D1 St Albans Striders F45 63 F
FS 197 53 Fiona Calder 41:21 D1 Chiltern Harriers F35 48 F
FS 198 1673 Amanda Twining 42:28 D2 Northampton AC F35 49 F
FS 199 2923 Julie Gawin 44:25 D2 Ampthill & Flitwick Flyers F45 64 F
FS 200 2002 Sue Lisanti 44:40 D2 Buckingham & Stowe F55 17 F
FS 201 2719 Cat Hemmington 45:02 D2 Diamond Runners F35 50 F
FS 202 2720 Zoe Bliss 45:07 D2 Diamond Runners F45 65 F
FS 203 2121 Frances Sutherland 45:44 D2 Queens Park Harriers F65 3 F
FS 204 2122 Ziggy Brennan 45:45 D2 Queens Park Harriers F65 4 F
Race Mob No. Under 20/Under 17 Women Time Div Club Cat Pos M/F
F17 1 857 Grace Milnes 19:44 D1 Dacorum & Tring AC F17 1 F
F17 2 2188 Holly Lathwell 20:19 D2 Luton AC F17 2 F
F17 3 2937 Amy Killick 20:46 D1 Leighton Buzzard AC F20 1 F
F17 4 856 India Frost 20:49 D1 Dacorum & Tring AC F17 3 F
F17 5 384 Sarah McGrath 20:57 D1 St Albans Striders F17 4 F
F17 6 1821 Katie Flockhart 20:59 D2 Bracknell AC F17 5 F
F17 7 281 Millie Freeland 21:09 D1 Marshall Milton Keynes AC F17 6 F
F17 8 381 Lily Tse 21:41 D1 St Albans Striders F17 7 F
F17 9 1280 Kiki Webb 21:52 D1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC F17 8 F
F17 10 1825 Manisha Dave 22:17 D2 Bracknell AC F17 9 F
F17 11 138 Katie Repper 22:27 D1 Chiltern Harriers F20 2 F
F17 12 2087 Matilda Crown 22:31 D2 Oxford City AC F17 10 F
F17 13 124 Charlotte Docwra 22:35 D1 Chiltern Harriers F17 11 F
F17 14 2058 Roisin Exley 22:39 D2 Oxford City AC F17 12 F
F17 15 2187 Leah Jay 22:41 D2 Luton AC F17 13 F
F17 16 667 Olivia Brown 22:42 D1 Wycombe Phoenix F17 14 F
F17 17 1824 Maddie Hill 22:53 D2 Bracknell AC F17 15 F
F17 18 1823 Lucy Hall 23:12 D2 Bracknell AC F20 3 F
F17 19 1050 Daisy Yabsley 23:14 D1 Redway Runners F17 16 F
F17 20 1289 Lily Rolfe 23:16 D1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC F20 4 F
F17 21 2311 Tilly Lainchbury 23:25 D2 Banbury Harriers F17 17 F
F17 22 1830 Milly Cronin 23:39 D2 Bracknell AC F17 18 F
F17 23 2195 Emily Brown 23:50 D2 Luton AC F20 5 F
F17 24 602 Emma Smith 23:53 D1 Bedford and County AC  F20 6 F
F17 25 854 Olivia Hill 23:55 D1 Dacorum & Tring AC F20 7 F
F17 26 284 Tia Sinclair-Linton 24:15 D1 Marshall Milton Keynes AC F20 8 F
F17 27 1508 Lauren Fines-Allin 24:22 D1 Bearbrook Running Club F17 19 F
F17 28 749 Mia Caddell 24:30 D1 Wycombe Phoenix F20 9 F
F17 29 1719 Amy Harris 24:30 D2 Silson AC F17 20 F
F17 30 128 Eleanor Shield 24:33 D1 Chiltern Harriers F17 21 F
F17 31 665 Matilda Firth 24:35 D1 Wycombe Phoenix F17 22 F
F17 32 668 Amy Hogbin 24:37 D1 Wycombe Phoenix F17 23 F
F17 33 1795 Amy Sinclair 24:38 D2 Bracknell AC F17 24 F
F17 34 133 Grace Thorpe 24:40 D1 Chiltern Harriers F17 25 F
F17 35 659 Sophie Thomas 24:43 D1 Wycombe Phoenix F20 10 F
F17 36 135 Soraya Lockwood 24:46 D1 Chiltern Harriers F20 11 F
F17 37 851 Grace Hucknall 24:46 D1 Dacorum & Tring AC F20 12 F
F17 38 1658 Caitlin Reeves 25:00 D2 Northampton AC F17 26 F
F17 39 1722 Georgia Corcoran 25:46 D2 Silson AC F20 13 F
F17 40 590 Emma Abbey 25:53 D1 Bedford and County AC  F17 27 F
F17 41 588 Riona Wiles 26:01 D1 Bedford and County AC  F17 28 F
F17 42 282 Jessica Tite 26:10 D1 Marshall Milton Keynes AC F17 29 F
Race Mob No. Under 15 Girls Time Div Club Cat Pos M/F
F15 1 397 Phoebe Gill 16:04 D1 St Albans Striders F15 1 F
F15 2 572 Milly Dunger 16:13 D1 Bedford and County AC  F15 2 F
F15 3 573 Lyla Danobrega 16:27 D1 Bedford and County AC  F15 3 F
F15 4 1826 Marnie Fieldsend 16:30 D2 Bracknell AC F15 4 F
F15 5 1312 Ella Davey 16:31 D1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC F15 5 F
F15 6 263 Madeleine Pearce 16:49 D1 Marshall Milton Keynes AC F15 6 F
F15 7 574 Lily Farr 16:53 D1 Bedford and County AC  F15 7 F
F15 8 96 Emily Ford 16:59 D1 Chiltern Harriers F15 8 F
F15 9 678 Evie Burton 17:16 D1 Wycombe Phoenix F15 9 F
F15 10 1953 Abigail Manson 17:18 D2 Stevenage & North Herts F15 10 F
F15 11 860 Thea Gray 17:20 D1 Dacorum & Tring AC F15 11 F
F15 12 1254 Eloisa Symonds 17:22 D1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC F15 12 F
F15 13 1641 Thea Oakey 17:22 D2 Northampton AC F15 13 F
F15 14 1814 Isabelle Thorpe 17:27 D2 Bracknell AC F15 14 F
F15 15 1817 Jenna Bailey 17:33 D2 Bracknell AC F15 15 F
F15 16 1818 Jessica Clay 17:37 D2 Bracknell AC F15 16 F
F15 17 409 Poppy Fisher 17:46 D1 St Albans Striders F15 17 F
F15 18 1647 Zineb Zbirou 17:57 D2 Northampton AC F15 18 F
F15 19 252 Izzy Gregg 17:59 D1 Marshall Milton Keynes AC F15 19 F
F15 20 801 Abigail Corby 17:59 D1 Vale of Aylesbury AC F15 20 F
F15 21 2462 Charlotte Williamson 17:59 D2 Leighton Buzzard Triathlon Club F15 21 F
F15 22 1066 Kaitlin Baitson 18:06 D1 Redway Runners F15 22 F
F15 23 93 Lily Jessop-Tranter 18:07 D1 Chiltern Harriers F15 23 F
F15 24 102 Alice Peckham 18:08 D1 Chiltern Harriers F15 24 F
F15 25 259 Elizabeth Garner 18:09 D1 Marshall Milton Keynes AC F15 25 F
F15 26 579 Nelly Palmer 18:12 D1 Bedford and County AC  F15 26 F
F15 27 101 Jocelyn Davies 18:18 D1 Chiltern Harriers F15 27 F
F15 28 1644 Eva Stuart-Hill 18:28 D2 Northampton AC F15 28 F
F15 29 91 Marea Logan 18:29 D1 Chiltern Harriers F15 29 F
F15 30 95 Olivia Clarke 18:33 D1 Chiltern Harriers F15 30 F
F15 31 251 Emilia Willis 18:35 D1 Marshall Milton Keynes AC F15 31 F
F15 32 262 Mia Kentish 18:40 D1 Marshall Milton Keynes AC F15 32 F
F15 33 1179 Gina Luckhurst 18:44 D1 Watford Harriers F15 33 F
F15 34 253 Ella Glass 18:46 D1 Marshall Milton Keynes AC F15 34 F
F15 35 682 Ivy Uhart 18:46 D1 Wycombe Phoenix F15 35 F
F15 36 802 Emma Corby 18:57 D1 Vale of Aylesbury AC F15 36 F
F15 37 250 Jessica Vaines 19:08 D1 Marshall Milton Keynes AC F15 37 F
F15 38 577 Daisy Flemons 19:12 D1 Bedford and County AC  F15 38 F
F15 39 1646 Mariam Zbirou 19:27 D2 Northampton AC F15 39 F
F15 40 681 Ellie Faulkner 19:29 D1 Wycombe Phoenix F15 40 F
F15 41 1798 Charlotte Williams 19:37 D2 Bracknell AC F15 41 F
F15 42 1640 Katie Enefer 19:44 D2 Northampton AC F15 42 F
F15 43 1065 Stephanie Underhill 19:44 D1 Redway Runners F15 43 F
F15 44 581 Lucy Deller 19:54 D1 Bedford and County AC  F15 44 F
F15 45 249 Amy Wooton 19:55 D1 Marshall Milton Keynes AC F15 45 F
F15 46 777 Seren Young 20:09 D1 Vale of Aylesbury AC F15 46 F
F15 47 254 Gemma Els 20:10 D1 Marshall Milton Keynes AC F15 47 F
F15 48 1069 Heather Cissell 20:16 D1 Redway Runners F15 48 F
F15 49 1934 Charlotte Livingston 20:34 D2 Stevenage & North Herts F15 49 F
F15 50 1642 Millie Sharman 20:54 D2 Northampton AC F15 50 F
F15 51 2586 Megan Cole 21:07 D2 Radley AC F15 51 F
F15 52 776 Iona Esslemont 21:09 D1 Vale of Aylesbury AC F15 52 F
F15 53 258 Megan Catford 21:11 D1 Marshall Milton Keynes AC F15 53 F
F15 54 1180 Chloe Richards 21:28 D1 Watford Harriers F15 54 F
F15 55 1120 Katie Killick 21:43 D1 Leighton Buzzard AC F15 55 F
F15 56 679 Mae Burton 21:52 D1 Wycombe Phoenix F15 56 F
F15 57 677 Iris Cooper 21:54 D1 Wycombe Phoenix F15 57 F
F15 58 1936 Lilly Ash 21:57 D2 Stevenage & North Herts F15 58 F
F15 59 700 Lyla Griffin 22:54 D1 Wycombe Phoenix F15 59 F
F15 60 1957 Molly Allen 23:22 D2 Stevenage & North Herts F15 60 F
F15 61 2848 Hannah Wood 23:53 D2 Biggleswade AC F15 61 F
F15 62 731 Rose Uhart 24:58 D1 Wycombe Phoenix F15 62 F
Race Mob No. Under 13 Girls Time Div Club Cat Pos M/F
F13 1 203 Katie Webb 11:31 D1 Marshall Milton Keynes AC F13 1 F
F13 2 207 Olivia Chilton 11:39 D1 Marshall Milton Keynes AC F13 2 F
F13 3 204 Lauren Webb 11:42 D1 Marshall Milton Keynes AC F13 3 F
F13 4 1624 Imogen Bennetts 11:44 D2 Northampton AC F13 4 F
F13 5 217 Elsie Jacobs 11:50 D1 Marshall Milton Keynes AC F13 5 F
F13 6 369 Georgia Tongue 11:53 D1 St Albans Striders F13 6 F
F13 7 205 Orla Enright 11:59 D1 Marshall Milton Keynes AC F13 7 F
F13 8 69 Marlie Nkoane 12:01 D1 Chiltern Harriers F13 8 F
F13 9 221 Libby Freeland 12:26 D1 Marshall Milton Keynes AC F13 9 F
F13 10 226 Ellie Edwards 12:27 D1 Marshall Milton Keynes AC F13 10 F
F13 11 2109 Ella Ramsay 12:37 D2 Oxford City AC F13 11 F
F13 12 363 Lily Kennedy 12:39 D1 St Albans Striders F13 12 F
F13 13 215 Ella Kingston 12:46 D1 Marshall Milton Keynes AC F13 13 F
F13 14 70 Issy Robinson 12:46 D1 Chiltern Harriers F13 14 F
F13 15 1938 Esme Searle 12:49 D2 Stevenage & North Herts F13 15 F
F13 16 187 Katie Lennox 13:00 D1 Marshall Milton Keynes AC F13 16 F
F13 17 1836 Michaela Sichova 13:00 D2 Bracknell AC F13 17 F
F13 18 115 Megan Lockwood 13:01 D1 Chiltern Harriers F13 18 F
F13 19 373 Cleo Robinson 13:06 D1 St Albans Striders F13 19 F
F13 20 220 Natasha Freeland 13:10 D1 Marshall Milton Keynes AC F13 20 F
F13 21 408 Annabelle Newman 13:11 D1 St Albans Striders F13 21 F
F13 22 1068 Piper Cissell 13:16 D1 Redway Runners F13 22 F
F13 23 1621 Emily Denton 13:17 D2 Northampton AC F13 23 F
F13 24 222 Lexi O'Leary 13:22 D1 Marshall Milton Keynes AC F13 24 F
F13 25 206 Isabelle Turnbull 13:22 D1 Marshall Milton Keynes AC F13 25 F
F13 26 402 Emma Treloar 13:23 D1 St Albans Striders F13 26 F
F13 27 223 Arabella Soul 13:25 D1 Marshall Milton Keynes AC F13 27 F
F13 28 225 Sofia Butler 13:31 D1 Marshall Milton Keynes AC F13 28 F
F13 29 364 Natalie Worsley 13:35 D1 St Albans Striders F13 29 F
F13 30 208 Macy Allen 13:36 D1 Marshall Milton Keynes AC F13 30 F
F13 31 405 Emily Patton 13:37 D1 St Albans Striders F13 31 F
F13 32 1172 Hannah Bedford 13:40 D1 Watford Harriers F13 32 F
F13 33 566 Ellie Harper 13:40 D1 Bedford and County AC  F13 33 F
F13 34 797 Isabella Banks 13:42 D1 Vale of Aylesbury AC F13 34 F
F13 35 368 Erin Russell 13:46 D1 St Albans Striders F13 35 F
F13 36 74 Anna Stoneham 13:48 D1 Chiltern Harriers F13 36 F
F13 37 1186 Grace Arnott 13:49 D1 Watford Harriers F15 37 F
F13 38 1625 Ellie Spencer 13:54 D2 Northampton AC F13 38 F
F13 39 370 Eva Dighe 13:57 D1 St Albans Striders F13 39 F
F13 40 1117 Cerys Fountain 14:01 D1 Leighton Buzzard AC F13 40 F
F13 41 406 Isabelle Morrell McGarvie 14:02 D1 St Albans Striders F13 41 F
F13 42 1931 Gracie Hall-Watts 14:09 D2 Stevenage & North Herts F13 42 F
F13 43 1942 Jane Griffin 14:12 D2 Stevenage & North Herts F13 43 F
F13 44 73 Charlotte Grosse 14:29 D1 Chiltern Harriers F13 44 F
F13 45 212 Isabelle Harris 14:32 D1 Marshall Milton Keynes AC F13 45 F
F13 46 1174 Autumn Rana 14:35 D1 Watford Harriers F13 46 F
F13 47 1947 Hannah Cook 14:43 D2 Stevenage & North Herts F13 47 F
F13 48 793 Alessia Dolan 14:52 D1 Vale of Aylesbury AC F13 48 F
F13 49 1622 Bella Fontenla 14:58 D2 Northampton AC F13 49 F
F13 50 771 Riley Brown 15:08 D1 Vale of Aylesbury AC F13 50 F
F13 51 788 Amelia Mansfield 15:10 D1 Vale of Aylesbury AC F13 51 F
F13 52 789 Danielle Roberts 15:26 D1 Vale of Aylesbury AC F13 52 F
F13 53 853 Catherine Thurgood 15:27 D1 Dacorum & Tring AC F13 53 F
F13 54 1623 Stephanie Longden 15:28 D2 Northampton AC F13 54 F
F13 55 1103 Iona Kynaston 15:49 D1 Leighton Buzzard AC F13 55 F
F13 56 654 Libby Walling 16:03 D1 Wycombe Phoenix F13 56 F
F13 57 1104 Isla Kynaston 16:07 D1 Leighton Buzzard AC F13 57 F
F13 58 728 Ella Caldow 16:12 D1 Wycombe Phoenix F13 58 F
Race Mob No. Under 11 Girls Time Mob Club Cat Pos M/F Pts Under 11 Girls' Team after 3 rounds Total Under 11 Girls' Team Total 1 2 3
F11 1 62 Kara Gorman 7:46 Mob Chiltern Harriers F11 1 F 25 1 Chiltern Harriers 229 1 Chiltern Harriers 71 25 24 22
F11 2 61 Nia Clarke 7:51 Mob Chiltern Harriers F11 2 F 24 2 Marshall Milton Keynes AC 178 2 Marshall Milton Keynes AC 51 19 17 15
F11 3 865 Ada Weidnar 7:57 Mob Dacorum & Tring AC F11 3 F 23 3 Vale of Aylesbury AC 120 3 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 36 20 13 3
F11 4 116 Maya Davis 8:00 Mob Chiltern Harriers F11 4 F 22 4 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 112 4 Northampton AC 30 11 10 9
F11 5 1935 Hazel Spitzer 8:03 Mob Stevenage & North Herts F11 5 F 21 5 Oxford City AC 92 5 Dacorum & Tring AC 23 23 0 0
F11 6 1304 Zara Davey 8:03 Mob Windsor, Slough Eton & Hounslow AC F11 6 F 20 6 Northampton AC 84 6 Luton AC 23 16 5 2
F11 7 182 Jessica Plummer 8:12 Mob Marshall Milton Keynes AC F11 7 F 19 7 Stevenage & North Herts 77 7 Stevenage & North Herts 21 21 0 0
F11 8 153 Carys Jones 8:16 Mob Chiltern Harriers F11 8 F 18 8 Bracknell AC 75 8 Vale of Aylesbury AC 19 12 7 0
F11 9 184 Nicole Gray 8:18 Mob Marshall Milton Keynes AC F11 9 F 17 9 Luton AC 65 9 St Albans Striders 8 8 0 0
F11 10 2183 Libby Flitton 8:22 Mob Luton AC F11 10 F 16 10 St Albans Striders 61 10 Leighton Buzzard AC 6 6 0 0
F11 11 183 Tatenda Chesney 8:27 Mob Marshall Milton Keynes AC F11 11 F 15 11 Dacorum & Tring AC 58 11 Abingdon AC 0 0 0 0
F11 12 186 Helen Devlin 8:28 Mob Marshall Milton Keynes AC F11 12 F 14 12 Bedford and County AC  35 12 Ampthill & Flitwick Flyers 0 0 0 0
F11 13 1300 Zlata Osipova 8:30 Mob Windsor, Slough Eton & Hounslow AC F11 13 F 13 13 Leighton Buzzard AC 32 13 Banbury Harriers 0 0 0 0
F11 14 783 Sophie Fawcett 8:31 Mob Vale of Aylesbury AC F11 14 F 12 14 Biggleswade AC 31 14 Bearbrook Running Club 0 0 0 0
F11 15 2854 Annabelle Harrison 8:32 G Unattached F11 15 F 15 Wycombe Phoenix 1 15 Bedford and County AC  0 0 0 0
F11 16 1610 Grace Fontenla 8:34 Mob Northampton AC F11 16 F 11 16 Abingdon AC 0 16 Bicester AC 0 0 0 0
F11 17 859 Evangeline Green 8:40 G Dacorum & Tring AC F11 17 F 17 Ampthill & Flitwick Flyers 0 17 Biggleswade AC 0 0 0 0
F11 18 1694 Millie Moden-Warner 8:40 Mob Northampton AC F11 18 F 10 18 Banbury Harriers 0 18 Brackley & District RC 0 0 0 0
F11 19 1609 Hannah Barr 8:49 Mob Northampton AC F11 19 F 9 19 Bearbrook Running Club 0 19 Bracknell AC 0 0 0 0
F11 20 403 Sophie Mahoney 8:52 Mob St Albans Striders F11 20 F 8 20 Bicester AC 0 20 Buckingham & Stowe 0 0 0 0
F11 21 781 Isla Roberts 8:52 Mob Vale of Aylesbury AC F11 21 F 7 21 Brackley & District RC 0 21 Diamond Runners 0 0 0 0
F11 22 1094 Amy Green 8:57 Mob Leighton Buzzard AC F11 22 F 6 22 Buckingham & Stowe 0 22 Dunstable Lions RC 0 0 0 0
F11 23 2184 Phoebe Rose Roberts 8:58 Mob Luton AC F11 23 F 5 23 Diamond Runners 0 23 Gade Valley Harriers 0 0 0 0
F11 24 188 Lily Slinn 8:59 Mob Marshall Milton Keynes AC F11 24 F 4 24 Dunstable Lions RC 0 24 Handy Cross RC 0 0 0 0
F11 25 1302 Chloe Lewis 9:00 Mob Windsor, Slough Eton & Hounslow AC F11 25 F 3 25 Gade Valley Harriers 0 25 Hazlemere Runners 0 0 0 0
F11 26 2197 Georgia Miller 9:08 Mob Luton AC F11 26 F 2 26 Handy Cross RC 0 26 Headington Road Runners 0 0 0 0
F11 27 2176 Grace Chapman 9:12 Mob Luton AC F11 27 F 1 27 Hazlemere Runners 0 27 Higham Harriers 0 0 0 0
28 Headington Road Runners 0 28 Leighton Buzzard Triathlon Club 0 0 0 0
29 Higham Harriers 0 29 MK Distance Project 0 0 0 0
30 Leighton Buzzard Triathlon Club 0 30 Northants Tri Club 0 0 0 0
31 MK Distance Project 0 31 Olney Runners 0 0 0 0
32 Northants Tri Club 0 32 Oxford City AC 0 0 0 0
33 Olney Runners 0 33 Queens Park Harriers 0 0 0 0
34 Queens Park Harriers 0 34 Radley AC 0 0 0 0
35 Radley AC 0 35 Redway Runners 0 0 0 0
36 Redway Runners 0 36 Shefford Running Club 0 0 0 0
37 Shefford Running Club 0 37 Shenley Striders 0 0 0 0
38 Shenley Striders 0 38 Silson AC 0 0 0 0
39 Silson AC 0 39 Thame Runners 0 0 0 0
  40 Thame Runners 0 40 Tring Running Club 0 0 0 0
41 Tring Running Club 0 41 Watford Harriers 0 0 0 0
42 Watford Harriers 0 42 Wellingborough & District AC 0 0 0 0
43 Wellingborough & District AC 0 43 Wycombe Phoenix 0 0 0 0